Viešoji Įstaiga „Visuomenės kultūrinio ugdymo centras“ – viešoji pelno nesiekianti organizacija. Įstaiga veikia nuo 2002 m. Vilniuje, Algirdo g. 2-36. Pagrindiniai įstaigos tikslai:
- Remti visapusišką moters asmenybės ugdymą, kad ji galėtų integruotis į visasvisuomenės struktūras.
- Plėsti tarpkultūrinius jaunimo ryšius, remti bendruomenių bei atskirų grupių kultūrinį identitetą.
Network of Associations for the Developpment of Eastern Europe and the Balkans
Siekdama savo tikslo, Viešoji Įstaiga „Visuomenės kultūrinio ugdymo centras“ 2020 m. VYKDĖ TOKIĄ VEIKLĄ:
- Konferencijų ciklai apie kultūrinę įvairovę naujosiose Europos Sąjungos šalyse (renginiai studentėms).
- Debatų klubas ispanų kalba, tarpkultūrinės programos (renginiai studentėms).
- Šeimos pedagogikos kursai ir seminarai (renginiai moterims ir šeimoms).
- Kulinarinio meno kursai (mokinėms ir moterims).
- Integralios ir daugiakultūrinės raidos programos (studenčių namai).
- Laisvalaikio užimtumui skirti renginiai ir projektai (klubai ir stovyklos).
- Socialinė pagalba ir tarpkultūrinė veikla su studentėmis iš kitų šalių, atvykstančiomis į Lietuvą savanoriauti (socialinio darbo stovyklos).
- Bendra veikla ir mainų programos su jaunais žmonėmis iš kaimyninių šalių ir kitų Europos valstybių (konferencijos ir susitikimai).
- Akcija bibliotekose stiprinti sąsajas tarp solidarumo, švietimo ir jaunimo (Solidaraus mokymosi olimpiada).
- Kūrybingumo kursai (renginiai moterims).
- Šeimininkavimo kursai (renginiai mokinėms ir moterims).
Mūsų veikloje dalyvaujančių žmonių atsiliepimai:
Man patinka, kad galiu jaustis savimi. Čia nėra patyčių. Klube įdomu, nes yra paruošta daug veiklų. (Faustina, 11 m.)
Auginant vaikus, ypač paauglius, labai svarbus „trečias asmuo“, ne šeimos narys, įtvirtinantis, šeimoje puoselėjamas vertybes. Dažnai jam tai pavyksta kur kas geriau nei tėvams. Kita aplinka, draugai, smagiai ir įvairiai perduota „žinutė“ yra priimama pozityviai. Džiaugiuos, kad Faustina laukia klubo susitikimų šeštadieniais ir būna juose laiminga. (Faustinos mama, Margarita).
Kas pasikeitė gyvenime? Iš tikrųjų, kas nepasikeitė? Esu laimingiausia žmona, mama, močiutė. Linkiu, kad kuo daugiau žmonių, ypač vaikų, jaunimo dalyvautų jūsų veikloje. (Lilija)
Man padeda susirasti naujų, nepamirštamų draugų ir padeda ugdyti save kaip asmenybę. (Viktorija, 15 m.)
Man klubas vertingas tuo, kad čia galiu savanoriauti su mergaitėmis, kai galiu pasimokyti iš jų tiesumo ir nuoširdumo. Klube galiu bendrauti su labai geranoriškais žmonėmis, sekti jų pavyzdžiu. Čia gerai praleidžiu laiką ir pailsiu nuo rutinos. (Austėja, 15 m.)
Man patinka klube, nes čia visada esu išklausoma, gaunu patarimų. Čia galiu gilinti savo žinias, susirasti naujų draugų, atsiriboti nuo problemų, išmokti kažką naujo ir smagiai praleisti laiką. (Simona, 14 m.)
Greta visada labai laukia klubo užsiėmimų (kaip nei vieno kito būrelio). Turbūt todėl, kad čia labai gera atmosfera – tvyro ir ramybė, ir kartu gera, linksma nuotaika. O aš pati galiu save realizuoti savo mėgstamoje srityje. Ypač gerai jaučiuosi, kai matau laimingas ir patenkintas mergaites su akyse įsižiebiančiomis ugnelėmis, kai pamato, kokį darbelį darys, arba. kai jį padaro ir džiaugiasi rezultatu. (Aistė, Gretos mama)
Centrą lankau jau ketverius metus ir man čia labai patinka. Visada žinau, kad atėjus į jį būsiu saugi: suprasta, paguosta, padrąsinta. Vienas iš vertingiausių dalykų yra asmeniniai pokalbiai bei ugdymas. Man tai padeda atpažinti, ką darau negero ir kaip galiu pagerinti savo charakterį bei sustiprinti arba įgyti dorybių. Gaunamas ugdymas padeda praplėsti savo žinias bei apmąstyti savo veiksmus arba įsikvėpti naujiems darbams bei tikslams. (Aistė, 21 m.)
Pagal straipsnį: