Įvertinimas

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija

PROJEKTO „TAUTINĖS IR EUROPINĖS TAPATYBĖS ATRADIMAS“ ĮVERTINIMAS

suconseilsugryg

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos tikslas – ugdyti jaunimo sąmoningumą Europos klausimais ir skatinti jo dalyvavimą Europos integracijos projektuose.

Šia premija apdovanojami jaunimo vykdomi projektai, kuriais ugdomas tarpusavio supratimas, skatinama puoselėti bendrą Europos tapatybės jausmą, praktiškai parodoma, kaip europiečiai gyvena kartu kaip viena bendruomenė.

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premiją kasmet teikia kartu Europos Parlamentas ir Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas.

Projektas „Tautinės ir europinės tapatybės atradimas“ 2014 m. dalyvavo konkurse Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti. Vertinimo komisija Lietuvoje, kurią sudarė europarlamentarai Zigmantas Balčytis, Leonidas Donskis, Justas Paleckis ir Lietuvos studentų sąjungos atstovė Birutė Noreikaitė pripažino šį projektą geriausiu. 2014 m. gegužės 17 d. Gabija Karpauskaitė su šiuo projektu vyko į apdovanojimų ceremoniją Aacheno mieste (Vokietijoje). Nors, projektas negavo premijos, džiaugiamės, galėję atstovauti Lietuvai šiame konkurse.

Projektas „Tautinės ir europinės tapatybės atradimas“ buvo įgyvendintas 2012 m. rugsėjo 1 d. – 2013 m. lapkričio 1 d. Vilniuje ir Amsterdame kartu su partneriu iš Nyderandų Studentenhuis Aenstal. Jo tikslai:

• Įtraukti projekto dalyvius į aktyvias tautinės ir europinės tapatybės paieškas.

• Suteikti galimybę jauniems žmonėms susimąstyti, kas yra žmogaus identitetas ir kaip jį puoselėti.

daugiau apie projektą