Knygos

Knygą galima įsigyti internete (VAGA.lt, knygos.lt, knygųklubas, togupirkti.lt ir pegasas.lt) bei knygynuose (VAGA, Katedros knygynas, Katalikų pasaulis ir Šv. Kazimiero knygynas ), Vilniaus Šv. Kryžiaus bažnyčioje,  „Vilnelės“ kultūros centre ir Kultūros centre „Slėnis“.

Mama, papasakok man apie meilę. Tėti, ar meilė – tai kažkas gražaus? Dvi knygos vienoje.

Ką atsakyti dukrai, žengiančiai į paauglystę? Jei jūsų dukrai nuo 9 iki 11 metų, ji išgyvena ankstyvąją paauglystę – ji jau nebe vaikas, bet dar ir ne moteris. Jai kyla daugybė klausimų. Ar kūnas skirtas eksperimentams? Ar meilė – tai kažkas „šlykštaus“? Ar kūdikis reiškia grėsmę? Ar dukra išmoks priimti savo bręstantį ir besikeičiantį kūną? Ar jai pavyks susitapatinti su savo lytimi ir pasiruošti moters gyvenimui? Kaip mylėti save ir gerai jaustis savo kūne? Autorė kviečia mamas kalbėtis su savo dukromis nuo 9 iki 13 metų. Ji siūlo tris pokalbius, parengtus atsižvelgiant į vaiko raidą. Knygoje teikiami patarimai ugdytojui, o mergaitė skatinama mąstyti savo galva ir nepasiduoti aplinkos įtakai. Toks ugdymas jai padeda augti ir nepakliūti į spąstus meilei. Laikydamasi tokio požiūrio, autorė siekia lytiškumui sugrąžinti žmogiškąjį ir stebuklingąjį pradą.

Ką atsakyti sūnui, žengiančiam į paauglystę? Tėčiams tenka didžiulė laimė su savo sūnumis kalbėtis apie nepaprastą žmogaus kūno grožį ir lytiškumo prasmę! Vis dėlto, kai reikia kalbėti apie intymius dalykus, tėčiai nesijaučia tvirtai. Bet ar po sūnaus tylėjimu nesislepia nerimas, iš kurio jį reikia išvaduoti? Šioje naujoje pedagoginėje medžiagoje emocinis ir lytiškumo ugdymas vyksta pokalbių tarp tėvo ir į paauglystę žengiančio sūnaus forma. Tai dviejų vienas kitą mylinčių ir palaikančių vyrų pokalbiai. Ruošdamas sūnų tapti vyru tėtis jam užduoda klausimus, klausosi jo atsakymų ir atranda jo pasaulį. Vaikas nori būti suprastas ir jaustis užtikrintai. Jam kyla daugybė klausimų. Ar mano kūnas – tai aš? Ar verta eksperimentuoti? Kas yra žmogiška? Ar įmanoma mylėti? Siūlomi pokalbiai nubrėžia kryptį ir pasiūlo konkrečias priemones bei pokalbio tam tikra tema tęsinį. Tėtis šia medžiaga galės naudotis atsižvelgdamas į vaiko poreikius ir brandą.

Inès PELISSIÉ DU RAUSAS moka apie sudėtingiausius dalykus kalbėti neužgaudama skaitytojo jautrumo. Per savo paskaitas ji tėvams kalba apie pozityviąją pedagogiką, kuri labai glaudžiai susijusi su realybe, ir padeda paprastai kalbėtis su savo vaikais ir jiems padėti atrasti laimę, kurią žmogus patiria mylėdamas.

Knygą išleido VšĮ „Visuomenės kultūrinio ugdymo centras“, Vilnius, 2022.